Z myślą o rodzicach dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym tj. w wieku od 5 do 15 lat powstał serwis Twoje dziecko w sieci.

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie dziecko czy nastolatka, który potrafi obejść się bez zdobyczy nowych technologii. Komputery, laptopy, tablety i smartfony zawładnęły światem i stały się nieodłącznym elementem życia codziennego. Dla młodego pokolenia różnica między światem realnym a wirtualnym często staje się niezauważalna.

Internet stał się miejscem, które otwiera wiele drzwi, i które daje wiele możliwości. Dla jednych to skarbnica wiedzy, rad i zrozumienia, dla innych to miejsce, w którym anonimowo mogą wygłaszać swoje poglądy, umieszczać obraźliwe teksty czy nawet zastraszać. Ważne jest, aby dziecko nie zostało pochłonięte w wirtualny świat bez reszty, a balans między byciem „online” i „offline” został zachowany.

Serwis ten ma na celu edukację rodziców nt. zagrożeń czyhających na dzieci w Internecie oraz niebezpieczeństw związanych z korzystaniem przez dziecko z tabletu czy smartfona bez kontroli opiekunów.

Program do kontroli rodzicielskiej ESET Parental Control to jedno z rozwiązań firmy ESET – producenta  rozwiązań zabezpieczających dla komputerów i urządzeń mobilnych.

www.eset.pl

Masz pytania?

Napisz do nas na adres: marketing@dagma.pl