Warto wiedzieć / Artykuł

Strona „Twoje dziecko w sieci” z patronatem Rzecznika Praw Dziecka!

Serwis „Twoje dziecko w sieci”, stworzony z myślą o rodzicach, edukujący ich z zakresu bezpiecznego korzystania przez dzieci z urządzeń mobilnych i Internetu, został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Internet stał się miejscem, które otwiera wiele drzwi, i które daje wiele możliwości. Dla jednych to skarbnica wiedzy, rad i zrozumienia, dla innych to miejsce, w którym anonimowo mogą wygłaszać swoje poglądy, umieszczać obraźliwe teksty czy nawet zastraszać. Ważne jest, aby dziecko nie pochłonął wirtualny świat, a bezpieczny balans między byciem „online” i „offline” został zachowany. W gąszczu stale zmieniających się technologii i czyhających w sieci zagrożeń nie wszyscy rodzice potrafią się odnaleźć. Właśnie dla takich osób powstał serwis internetowy „Twoje dziecko w sieci” (www.twojedzieckowsieci.pl) edukujący rodziców z zakresu zagrożeń, które pojawiają się w Internecie i które mogą dotyczyć ich dzieci, a także dający porady związane ze sposobem korzystania przez najmłodszych z urządzeń mobilnych bez kontroli opiekunów.

Honorowy patronat Marka Michalaka

Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak postanowił objąć serwis „Twoje dziecko w sieci” swoim honorowym patronatem. Docenił jego działalność m.in. za edukacyjne walory publikowanych treści wpływających na wzrost świadomości rodziców w zakresie bezpieczeństwa dzieci w Internecie, a także możliwości kontroli ich aktywności za pomocą programu do kontroli rodzicielskiej.

Warto podkreślić, że serwis zyskał uznanie także portali parentingowych, które współpracują z „Twoje dziecko w sieci”, tj. m.in. wrolimamy.pl czy omatkowariatko.pl. Ambasadorkami serwisu są: Klaudia Carlos, znana prezenterka telewizyjna, matka dwójki dzieci oraz dr Aneta Stremska, doktor socjologii Uniwersytetu Śląskiego.


Dbaj o bezpieczeństwo dziecka
w wirtualnym świecie.

Podobne artykuły