Warto wiedzieć / Artykuł

Poznaj ogólne zasady bezpieczeństwa w sieci

Ogólne zasady bezpieczeństwa w sieci

Używaj silnego hasła. Skutecznie zabezpieczaj swój komputer używając haseł zawierających m.in. duże i małe litery, cyfry i znaki szczególne (m.in.:!,@, #, $ itd.).

Korzystaj z weryfikacji dwuetapowej. Weryfikacja dwuetapowa polega na tym, że podczas logowania użytkownik musi wpisać nie tylko nazwę użytkownika i hasło, ale także dodatkowy kod weryfikacyjny, który otrzymuje np. na telefon komórkowy.  Taka weryfikacja ma za zadanie chronić konto użytkownika przed nieautoryzowanym dostępem osób trzecich.

Zmieniaj hasło co 6 miesięcy – to bardzo dobry nawyk. Zmiana hasła co sześć miesięcy pozwala na zmniejszenie ryzyka złamania hasła.

Stosuj różne hasła do różnych kont. Nie stosuj tych samych haseł do różnych kont, np. nie używaj tego samego hasła do swojego rachunku bankowego i Facebooka. W razie wykradzenia jednego hasła nie narazisz na atak swoich pozostałych kont.

Aktualizuj oprogramowanie. Takie aktualizacje pozwalają na eliminację znanych błędów, usunięcie luk w oprogramowaniu czy poprawę wydajności działania systemu.

Ustawienia prywatności w serwisach społecznościowych. Warto zadbać o ustawienia prywatności kont na portalach społecznościowych. Dzięki takiej opcji informacje i zdjęcia, które publikujesz będą widoczne tylko dla Twoich znajomych.

Uważaj na maile pułapki. Staraj się nie otwierać wiadomości e-mailowych, które otrzymujesz od nieznajomych osób. Mogą one zawierać złośliwe oprogramowanie, które zainfekuje Twój komputer.


Dbaj o bezpieczeństwo dziecka
w wirtualnym świecie.

Podobne artykuły